Елегантен прстен Veronique - син опал

Нагласете го својот изглед со овој редок, вреден и луксузен прстен

2780ден 1390ден

ПЛАЌАЊЕ ПРИ ПРЕВЗЕМАЊЕ

Бесплатна поштарина

Потполно сигурно купување со можност на враќање без прашање

Одраз на елеганција, префинетост и луксуз - ќе ја направи секоја жена посебна

Израдувајте ја секоја припадничка на поубавиот пол и заколнете се на вечна љубов дарувајќи ја со овој полускапоцен камен од извонредна вредност.

НЕ'РЃОСУВАЧКИ ОБРАЧ

Обрачот на Veronique прстенот, е достапен во различни величини, изработен од месинг, обложен со родиум и не е подложен на 'рѓосување или промена на бојата.

НЕБЕСНО СИНО СТАКЛО

Во средина на Veronique прстенот се наоѓа фино избрусено стакло со небесно сина боја, која на целиот прстен му дава убавина и шарм.

ПОЛУСКАПОЦЕН ОПАЛ

Veronique елегантниот прстен од двете страни на небесно синото стакло е потполнет со делчиња на полускапоцен камен опал.

ТРКАЛЕЗНИ КУБИЧНИ ЦИРКОНИ

Од обете страни на овалното стакло поставени се тркалезни кубични циркони кои совршено се комбинираат со синиот опал. На Veronique прстенот боите се распоредени така да прстенот зрачи со префинетост.

Небесно сино стакло, надополнето со син опал и циркони, ќе сјаат на вашата рака како дијамант!

Сакате да ја истакнете својата женственост и да се издвоите од масата со помош на единствениот накит со стил? Тогаш побрзајте и станете горда сопственичка на овој елегантен прстен.

СИМБОЛИЗИРА СИЛА И МОЌ

Полускапоцениот камен син опал од памтивек симболизирал сила, богатство и моќ, но претставувал и своевидна заштита на сите кои го носеле. Многу древни култури го користеле како заштитна амајлија.

ОРИГИНАЛЕН ПОДАРОК

Подарете го овој елегантен прстен од извонредна вредност на својата девојка, вереница или жена. Причината не е важна - важно е дека со ова единствено парче ќе им покажете колку ги сакате и почитувате.

ИДЕАЛНО СЕ КОМБИНИРА

Сте си купиле или сте добиле на подарок елегантен прстен со син опал, циркони и небесно сино стакло? Сега можете да го комбинирате со секоја дневна и вечерна модна комбинација.

Елегантен прстен Veronique - син опал

Уште само 5 артикли на залиха

Продадени 71 парчиња во последните 24 часа

150 луѓе во моментот го гледаат овој производ

Кралскиот полускапоцен камен во комбинација со популарните циркони и стакло - одраз на елеганцијата, луксузот и префинетоста. Носете го на својата рака и заблескајте секојпат како светска дива!
Производот не е достапен во продавниците!
Оцена 4,7 / 5
Изберете количина:
Величина:

2780ден 1390ден

Бесплатна поштарина

Достава за 3-4 работни дена

Одредете го дијаметарот својот прстен

За да ја одредите величината на прстенот, подгответе линијар и една хартиена врвка.

Поставете го крајот на врвката на средината на прстот, а остатокот замотајте го околу него.

Означете го местото каде се преклопуваат со пенкало

Измерете ја со помош на линијар должината на врвката.

Во табелата имате одговарачки дијаметар на прстен според должината на обемот на вашиот прстен:

Обем на прстот (мм) Дијаметар на прстенот (мм) US величина
49.3 15.7 5
51.8 16.5 6
54.4 17.3 7
56.9 18.1 8
59.5 19.0 9
62.1 19.8 10
64.6 20.6 11

Технички спецификации

Опис:

Елегантниот прстен Veronique со син опал е вистински пример на накит со стил. Совршено ќе одговара на секоја модерна жена која води сметка за својот изглед.

Материјал на обрачот:

Месинг обложен со родиум

Дијаметар на обрачот:

15.7 mm (величина 5), 16.5 mm (величина 6), 17.3 mm (величина 7), 18.1 mm (величина 8), 19.1 mm (величина 9), 19.8 mm (величина 10), 20.6 mm (величина 11)

Тежина:

5,15 g

100% купување без ризик

Можете да ни го вратите производот и ќе ви ги вратиме парите, без дополнителни прашања.

Каде да ја испратиме Вашата нарачка?

1x

 1390ден /пар.

Топ селекција
2x

 1145.00ден /пар.

Супер заштеда
3x

 930.00ден /пар.

Производ 1
Величина: Ве молиме изберете својства на производот:
Како да Ве контактира курирот?
Обевезно внеси име и презиме
Задолжителна информација
Каде да ги пратиме Veronique ?
Задолжителна информација
Задолжителна информација
Задолжителна информација
Задолжителна информација

Пакетот се доставува од складиштето на ЕУ

Известување за испорака

И покрај вонредните околности, нашата продавница работи нормално. Сепак, поради зголемениот број на нарачки, куририте доцнат со навремена достава. Затоа, очекувајте пратката да пристигне подоцна отколку што се очекуваше. Работиме брзо за да го решиме овој проблем. Ви благодариме и се надеваме дека ќе не поддржите и ќе го земете вашиот пакет дури и ако е доцна.

¡Tu pedido está protegido contra el coronavirus!

Realizamos entregas seguras sin contacto y respetamos todas las medidas de protección que suponen el uso de mascarillas y guantes. Además, regularmente realizamos la desinfección de manos, paquetes, depósitos y otros espacios. Debido a todos estos protocolos, pueden ocurrir demoras y les agradecemos su compresión.

2780 ден 1390 ден -21%
Бесплатна поштарина!
Пратете ми ја веднаш

Денес нарачуваш, вторник 05.03 добиваш!

Со праќање на нарачката го прифаќам плаќањето. Цената важи за пакет производ и книга

Не ја пропуштајте оваа одлична можност и земете еден од нашите ексклузивни подароци за изненадување за само 368ден, чија минимална вредност во редовната продажба е 1849ден.


Пакет производ и книга

Осигурување на пакетот

49 ден

Приоритетна достава

99 ден

+ 1 година гаранција

199 ден

100% сигурно купување

Достава за 3-4 работни дена

DPD

44 дена враќање на парите

Нарачка

100% сигурно купување

Достава за 3-4 работни дена

DPD

44 дена враќање на парите