Ракавици отпорни на сечење Cut NoMore

Безгрижно сечете ги намирниците и заштитете ги рацете од посекотини

Плаќање при прием

БЕСПЛАТНА ПОШТАРИНА

Потполно сигурно купување со можност за враќање без прашања

Револуционарно средство - ги штити вашите прсти од опасните острици на ножевите!

Ракавици отпорни на сечење Cut NoMore идеална заштита во текот на подготовка на намирници за доручек, ручек или вечера.

УЛТРА ИЗДРЖЛИВ МАТЕРИЈАЛ

Ракавиците Cut NoMore се изработени од издржлив материјал со врвен квалитет со највисоко ниво на отпорност кое некогаш е видено на пазарот. Материјалот е 4 пати појак од кожата и е вистинска заштита од исеченици!

ЗА МАЛИ И ГОЛЕМИ РАЦЕ

Материјалот одлично се прилагодува на сечија рака и лесен е за ракување. Cut NoMore ракавиците се дизајнирани за мали и големи раце, така што секој ја добива одговарачката заштита.

ЛЕСНА И УДОБНА ЗАШТИТА

Влакното со висок квалитет и отпорност, од кое се изработени Cut NoMore ракавиците, ги прави лесни и удобни за носење. Отпорноста на ракавиците е оценета со 5 ѕвездички од страна на експертите.

100 % СИГУРНИ И ЛЕСНО ОДРЖЛИВИ

Ракавиците отпорни на сечење Cut NoMore не содржат токсични материјали и 100% се сигурни за храната која ја подготвувате. Лесно се одржуваат и може едноставно да ги перете во машина за садови.

Безгрижно подготвувајте храна без страв од посекотини

Ракавиците Cut NoMore се идеални за подготовка на храна каде е потрбна прецизност со потполна умешност.

ПОТПОЛНА ЗАШТИТА ВО СЕКОЈ МОМЕНТ

Идеални се за сечење, режење, работа во кујна со риби, ножеви, режачи, опрема за лупење. Тие исто така можат да се користат при обработка на дрво, резби, столарија или други слични занаети.

ПРОФЕСИОНАЛНА И ПРИВАТНА УПОТРЕБА

Без разлика дали сте готвач по професија, домаќинка, или едноставно сакате да готвите и да подготвувате храна, овие ракавици тоа ќе ви го овозможат. Благодарение на нив, нема да мора да размислувате за посекотини и подготвувањето храна ќе биде многу побрзо.

БРЗА, ЛЕСНА И БЕЗГРИЖНА ПОДГОТОВКА

Сечкајте го вашиот омилен зеленчук и овошје, сечете месо и рендајте сирење многу побрзо и побезбедно со Cut NoMore ракавиците кои стојат на раката како вашата кожа. Правете го тоа без страв од црвени дамки и сериозни повреди на прстите.

Ракавици отпорни на сечење Cut NoMore

Добијте моќна заштита за вашите раце направени од хигиенска и висококвалитетна полиетиленска молекуларна маса, стаклени влакна и спандекс (еластин). Тие се дизајнирани да ги заштитат вашите раце и од најострите ножеви.
Производот не е достапен во продавниците!
Оцена 4,7 / 5
Изберете количина:

316 € 157.94 €

269.43 €

347.73 €

Бесплатна поштарина
Достава за 3-4 работни дена

Технички спецификации:

Опис:

Cut NoMore ракавици - ултра моќна заштита од посекотини, црвени дамки и болка. Револуционерно средство кое е дизајнирано да го олесни и забрза сечењето и подготовката на храна. Универзални ракавици - можат да ги користат и мажи и жени.

Материјал:

Нетоксични и издржливи материјали - висококвалитетна полиетиленска молекуларна маса, стаклена волна со висока отпорност и спандекс (еластан).

Пакет:

Во пакувањето доаѓа 1 пар ракавици отпорни на сечење.

Употреба:

Користете ги секогаш кога работите со храна. Исто така, заштитете ги рацете кога користете сечило, работите во градината, собирате скршено стакло, вршите поправка на автомобилот, работите со бакарна жица, дрво, шишате коса или кога и да доаѓате во допир со остри предмети!

100 % купување без ризик

Можете да ни го вратите производот и ќе ви ги вратиме вашите пари, без дополнителни прашања.

Каде да ја доставиме
Вашата нарачка?Праќаме нарачка,
ве молиме почекајте!
Каде да ја доставиме
Вашата нарачка?
Име
Презиме
Адреса
Бр.од дома
Пошт. број
Место
Телефон
Email
Производ
Коментар
П.С.: Гарантираме испорака веќе следниот работен ден!
Плаќање при испорака
Примероци кои може да се добијат по намалена цена:
11
Последната продажба е направена на:
100% сигурно купување

100 % сигурно купување

Достава за 3-4 работни дена

DPD

44 дена враќање на парите