Каишка за куче против лаењеBarkYap

Контролирајте го долготрајното лаење на своето куче на безбеден начин

2780 ден 1390 ден

ПЛАЌАЊЕ ПРИ ПРЕВЗЕМАЊЕ

Бесплатна поштарина

Потполно сигурно купување со можност на враќање без прашање

Истренирајте го својот крзнен пријател да биде мило и послушно куче

Благодарејќи на звучните и ултразвучните карактеристики, оваа каишка за кучиња против лаење ќе ги предупредува милениците да се воздржат од правење прегласна врева.

КАИШКА ОД ВРВЕН КВАЛИТЕТ

КаишкатаBarkYap е направена од висококвалитетен материјал. Тоа е силна, растрглива гума која се фиксира околу вратот на кучето со помош на пластично копче.

КУЌИШТЕ ЗА КОНТРОЛИРАЊЕ ЛАЕЖ

Белото куќиште со 5 копчиња за контролирање лаење има функција за запирање на непријатниот звук секој пат кога вашето куче ќе почне неконтролирано за лае и така го спречува досадното лаење на вашиот миленик.

ЗА КУЧИЊА ОД СИТЕ ГОЛЕМИНИ И РАСИ

КаишотBarkYap одговара на сите возрасни кучиња, но и помалите од најралични раси. Безбедна е и не се активира при лаење на други кучиња.

СИГУРНА ЗА НОСЕЊЕ

Може да бидете мирни дека овај иновативен производ е сигурен за вашите миленици и нема да ги повреди. Уредот на каишката е чувствителен на слаб и посилен лаеж.

Дресирајте го своето куче на лесен и едноставен начин без уотреба на сила!

Сакате ли да чувате мило, послушно и пријателски настроено куче? Сега е можно со помош на оваа каишка против лаење.

БЕЗБЕДНО ЗАПИРАЊЕ НА ЛАЕЖ

Куќиштето на каишката, кое се поставува на вратот на кучето, има механизам на кои може да се подесува чувствителноста на уредот на звук. Овој звук не е штетен за кучето и неговиот слух, туку само го дресира да престане да лае и да прави непотребна врева.

БЕЗ ВРЕВА И ПОПЛАКИ ОД СОСЕДИТЕ

Кажете збогум на неподносливата врева, заборавете на непроспани ноќи и поплаки од соседите поради вашето куче. Каишката против лаењеBarkYap е идеален за дресура на куче кое е мало или кое сега сте го земале сега, а кое упорно лае бидејќи неможе да се навикне на нова средина.

ЕФИКАСНА ДРЕСУРА И ЗАШТЕДА НА ПАРИ

Благодарејќи на оваа каишка против лаење ќе постигнете одлични резултати и ќе заштедете пари за дресирање на вашиот миленик. Бидете упорни и при секое непотребно лаење на кучето активирајте го копчето на каишката. Вашето куче ќе научи зошто служи и нема да лае без причина.

Каишка за куче против лаењеBarkYap

Уште само 5 артикли на залиха

Продадени 71 парчиња во последните 24 часа

150 луѓе во моментот го гледаат овој производ

Каишка за кучиња против лаењеBarkYap - прилагодена на вашите миленици за елиминирање или намалување на прекумерно лаење на хуман и безболен начин.
Производот не е достапен во продавниците!
Оцена 4,7 / 5
Изберете количина:

2780ден 1390ден

Бесплатна поштарина

Достава за 3-4 работни дена

Технички спецификации

Опис:

Ефикасен и безопасен начин за детекција и елиминирање на гласна врева предизвикана од непрекинато лаење од миленикот. Погодна за сите раси и големини.

Функција на куќиштето:

ON/OFF (палење/гасење), LOW (звук со слаб интензитет), HIGH (звук со јак интензитет), Audible (звучен аларм), Ultrasonic (ултразвучен аларм) + сијалица која свети кога уредот е вклучен.

Материјал:

Вискоквлитетен материјал на каиш со квалитетно куќиште.

Должина на каишка:

Прилагодлива должина од 20 до 40 см.

Карактеристики:

Лесна, сигурна и удобна.

Батерија:

2 x AG10 L113 батерии (доаѓаат со каишката)

Пакување:

1 Х каишка за кучиња против лаење

Начин на употреба:

Ставете ја каишката на кучето околу врат, закопчете и притиснете го копчето против лаење кога кучето ќе почне да лае.

100% купување без ризик

Можете да ни го вратите производот и ќе ви ги вратиме парите, без дополнителни прашања.

Каде да ја испратиме Вашата нарачка?

1x

 1390ден /пар.

Топ селекција
2x

 1195.00ден /пар.

Супер заштеда
3x

 963.33ден /пар.

Како да Ве контактира курирот?
Обевезно внеси име и презиме
Задолжителна информација
Каде да ги пратиме BarkYap ?
Задолжителна информација
Задолжителна информација
Задолжителна информација
Задолжителна информација

Пакетот се доставува од складиштето на ЕУ

Известување за испорака

И покрај вонредните околности, нашата продавница работи нормално. Сепак, поради зголемениот број на нарачки, куририте доцнат со навремена достава. Затоа, очекувајте пратката да пристигне подоцна отколку што се очекуваше. Работиме брзо за да го решиме овој проблем. Ви благодариме и се надеваме дека ќе не поддржите и ќе го земете вашиот пакет дури и ако е доцна.

¡Tu pedido está protegido contra el coronavirus!

Realizamos entregas seguras sin contacto y respetamos todas las medidas de protección que suponen el uso de mascarillas y guantes. Además, regularmente realizamos la desinfección de manos, paquetes, depósitos y otros espacios. Debido a todos estos protocolos, pueden ocurrir demoras y les agradecemos su compresión.

2780 ден 1390 ден -43%
Бесплатна поштарина!
Пратете ми ја веднаш

Денес нарачуваш, среда 27.03 добиваш!

Со праќање на нарачката го прифаќам плаќањето. Цената важи за пакет производ и книга

Не ја пропуштајте оваа одлична можност и земете еден од нашите ексклузивни подароци за изненадување за само 368ден, чија минимална вредност во редовната продажба е 1849ден.


Пакет производ и книга

Осигурување на пакетот

49 ден

Приоритетна достава

99 ден

+ 1 година гаранција

199 ден

100% сигурно купување

Достава за 3-4 работни дена

DPD

44 дена враќање на парите

Нарачка

100% сигурно купување

Достава за 3-4 работни дена

DPD

44 дена враќање на парите